• Afgelastingen

    ThuisteamUitteamDatumWedstrijd
    RCD 4Madese Boys 516 feb.RCD 4 - Madese Boys 5
  • Biljartnieuws nr.19, 2024/202

    Dit nieuwe biljartnieuws opent zeer positief. Immers alle RCD-biljartteams hebben in de afgelopen week een overwinning behaald. Als dit fenomeen ook de volgende competitierondes wordt gecontinueerd, kan er nog wat moois uit de hoge hoed worden getoverd. Verder op in dit biljartnieuws – zoals gebruikelijk -de verkorte wedstrijdverslagen.Het wedstrijdprogramma voor onze biljartteams voor de aankomende week ziet er als volgt uit:

    Dag:

    Datum:

    Wedstrijd:

    KNBB-district:

    Ma

    13 jan.

    HZO 1

    RCD 1

    Do

    16 jan.

    RCD 2

    Café Havenzicht 3

    Federatie:

    Di

    14 jan.

    BHW22-4

    RCD 3

    Do

    16 jan.

    RCD 4

    De Staart 3

    Driebanden Groot district:

    Di

    14 jan.

    Carambole A

    RCD A

    Driebanden Groot, landelijk:

    Za

    18 jan.

    De Eekhoorn 6

    RCD/Kloens bestrating

    Onderstaand de verkorte wedstrijdverslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden van onze biljartteams, te weten:

    KNBB-district:RCD 1 – Papendrecht 2, uitslag: 33-26RCD: Frans de Visser(44), Wout v.d. Berg(27), Roberto Stiegelis(25)Papendrecht: Ahmet Yener(41), Jan Dijksman(29), Ruud Amatsetam(25)RCD 1 opende het jaar 2025 met een klinkende overwinning. In de 1ste partij tussen Frans en Ahmet, had Frans zijn goede biljartvorm uit einde 2024 meegenomen naar 2025 en speelde ook ditmaal weer een puike partij met 44 caramboles in 44 beurten, gemiddelde van 1,000, HS 4 en hij scoorde uiteraard 12 punten voor RCD. Ahmet kwam tot 32 caramboles, HS 3 en scoorde daarmee 7 punten voor Papendrecht. De 2e partij tussen Wout en Jan was een zeer spannende aangelegenheid met winstkansen voor beide spelers. Na slechts 38 beurten viel het kwartje net over naar Jan, dus winst voor Papendrecht, 12 punten HS 3. Wout kwam één carambole tekort voor een remise en eindigde dus op 26 caramboles, HS 4 en scoorde daarmee 9 punten voor RCD. De 3e partij tussen Roberto en Ruud werd gewonnen door Roberto met 25 caramboles in 51 beurten., HS 6 en 12 punten voor RCD. Ruud bleef steken op 19 caramboles, HS 4 en scoorde daarmee 7 punten voor Papendrecht.

    Merwehof 4 – RCD 2, uitslag: 25-31Merwehof: Willem de Visser(16), Wim Neef(16), Cees Hordijk(16)RCD: Rob van Breugel(16), Ad Wevers(16), Wim Krijnen(16)Het 2e team startte het jaar 2025 met een verrassende overwinning tegen de hardhitters van Merwehof. In de 1ste partij tussen Willem en Rob, nam Rob direct het initiatief en behield dit de gehele partij die hij winnend afsloot in 44 beurten. HS 4 en 12 punten voor RCD. Willem had niet zijn beste dag en kwam moeizaam tot 9 caramboles, HS 3 en scoorde 5 punten voor Merwehof. De 2e partij tussen Wim en Ad ging lange tijd gelijk op. Tegen het einde van de partij was Wim net iets gelukkiger en had Ad diverse malen pech. Wim wist te winnen in 68 beurten, HS 2 en 12 punten voor zijn ploeg. Ad kwam tot 12 caramboles, HS 2 en scoorde 7 punten voor RCD. In de 3e partij tussen Cees en Wim, nam Cees het voortouw en leek op een overwinning af te stevenen. Wim gaf echter niet op en kwam heel sterk terug en wist uiteindelijk de overwinning binnen te halen in veel te veel beurten(89), HS 2 en scoorde 12 punten voor RCD, ruim voldoende voor de verrassende teamoverwinning. Cees kwam tot 13 caramboles, HS 3 en scoorde 8 punten voor Merwehof.

    Federatie:RCD 3 – BHWW22-3, uitslag: 29,2 – 23,6 puntenRCD: Gerard Schellenbach(71), Ben Janssen(38), Ben Vondermans(33)BHW22-3: Martin Stuurman(31), Wim Kammerman(31), Bert v. Dijk (27)Ook de koploper begon het jaar 2025 met een mooie overwinning. De 1ste partij tussen Ben V. en Bert leverde na een matig gespeelde wedstrijd winst op voor Ben met 33 caramboles in 36 beurten, HS 6 en 12 punten voor RCD. Bert kwam tot 20 caramboles, HS 3 en scoorde 7,4 punten voor zijn ploeg. De 2e partij tussen Ben J. en Wim leverde een prachtige overwinning op voor Ben die in een bloedvorm stak en voor zijn 38 caramboles slechts 19 beurten nodig had, HS 7 en 2,000 gemiddelde en dus 12 punten voor RCD. Wim kwam tot 13 caramboles, HS # en scoorde daarmee 4,2 punten voor zijn ploeg. De 3e partij tussen Gerard en Martin werd zeer verrassend gewonnen door Martin met 31 caramboles in 28 beurten, HS 4 en 12 punten voor zijn ploeg. Gerard had een duidelijk mindere dag en kwam tot slechts 37 caramboles, HS 4 en scoorde daarmee 5,2 punten voor RCD, ruim voldoende voor de teamoverwinning van de avond.

    De Staart 2 – RCD 4, uitslag: 27,8 – 28,3 punten.De Staart: Gerrit van Zwienen(38), Cor Kist38), Jan Talman(33)RCD: Wim Krijnen(35), Peter Poort(29), Ton de Bruyn(31)Opmerking vooraf van uw biljartreporter:De Staart 2 heeft een verkeerde speelvolgorde op het wedstrijdformulier gezet. De juiste speelvolgorde van RCD moet zijn: 1e man Wim Krijnen, 2e man Ton de Bruyn, 3e man Peter Poort. Of deze fout van De staart nog verdere consequenties heeft, is op dit moment nog niet bekend.RCD 4 begon het jaar v2025 met een zeer benauwde overwinning en dit had alles te maken met de tegenvallende biljartprestatie van Peter, maar daarover later meer. De 1e partij tussen Gerrit en Wim werd in 31 beurten, HS 4 gewonnen door Wim en dus 12 punten voor RCD. Gerrit maakte 29 caramboles, HS 3 en scoorde 7,6 punten voor De Staart. De 2e partij tussen Cor en Peter werd zeer eenvoudig gewonnen door Cor met 38 caramboles in 29 beurten, HSC 6 en hij scoorde daarmee 12 punten voor De Staart. Peter kon zijn goede biljartvorm van de woensdagmiddag niet continueren en verloor dus kansloos en kwam tot slechts 14 caramboles en scoorde daarmee 4,8 punten voor RCD. De 3e partij tussen Jan en Ton leverde wederom een overwinning op voor Ton met 31 caramboles in 42 beurten, HS 6 en 12 punten voor RCD. Jan kwam tot 27 caramboles, HS en scoorde 8,2 punten voor zijn ploeg. Opmerkelijk feitje: Ton de Bruyn is nog steeds ongeslagen in deze biljartcompetitie!

    Driebanden Groot, landelijk:RCD/Kloens bestrating – BV Cortini Automotive, uitslag: 6-2.RCD/

    Kloens bestrating boekte een verrassende overwinning tegen één van de toppers in deze poule. 3 overwinning en 1 nederlaag leidde tot een 6-2 overwinning. De individuele resultaten van de spelers zijn:Frans de Visser, 25 caramboles in 39 beurten, HS 5 en 2 winstpuntenJoan Peer, 12 caramboles in 50 beurten, HS 2 en 0 winstpuntenWout v.d. Berg, 20 caramboles in 40 beurten, HS 4 en 2 wedstrijdpuntenAdrie v.d. Gaag, 20 caramboles in 46 beurten, HS 3 en 2 winstpunten.

    Overig biljartnieuws:Door Biljartpoint zijn alle moyennes van de driebandenspelers bijgesteld op basis van de 1ste competitiehelft( 15 rondes) seizoen 2024/2025.RCD 1, Driebanden klein biljart:Naam:oud moyenne nieuw moyenne carambolesFrans de Visser0,7440,78344Adrie v.d. Gaag0,5640,52029Wout v.d. Berg0,5240,50727Roberto Stiegelis0,3660,34025RCD 2, Driebanden klein biljart:Adrie v.d. Gaag0,5200,51929Rob van Breugel0,2780,28316Ad Wevers0,2340,26216Wim Krijnen0,1810,17816Driebanden Groot, district:RCD A:Frans de Visser0,5590,53729Adrie v.d. Gaag0,4120,38021Wout v.d. Berg0,3650,34819

    De biljarters die gestegen zijn in moyenne: van harte gefeliciteerd en voor de biljatrters die in moyenne nverlaagd zijn, ois er dus volop werk aan de winkel

    Tolt zover het biljartnieuws van deze week. Alle biljartteams weer veel succes bij de wedstrijden in de aankomende week.

    Uw Biljartreporter